קבוצות ריצה

במועדון הריצה progrun פועלות קבוצות ריצה שמותאמות על פי רמת המתאמנים, החל ממתאמנים שלא רצו מעולם והחליטו לעשות צעד ראשון בעולם הריצה ועד למתאמנים מנוסים שרוצים לשפר את תוצאותיהם או להעלות מרחקים ולעבוד תחת בקרה וליווי מקצועי.
כל הקבוצות עובדות על פי תכנית מסודרת, בהדרכת מאמנת ריצה מוסמכת, בפורמט של שני אימוני קבוצה בשבוע ובנוסף אימון שלישי – אימון "שיעורי בית" אותו מבצע המתאמן באופן עצמאי. לעיתים קרובות נוצרות חברויות של ממש בתוך הקבוצה, והמתאמנים נפגשים לעשות יחד את שיעורי הבית.
התכנית מותאמת באופן אישי על פי יכולתו והתקדמותו של כל אחד מהמתאמנים, ומלווה בתמיכה מקצועית לכל אורך הדרך.
מתאמני progRUN משתתפים יחד במרוצים שונים בארץ, ונהנים מאירועי ריצה וגיבוש.

איזו קבוצה מתאימה לי?

קבוצת מתחילים יסודות
קבוצת מתחילים מאפס, מיועדת למי שנעלי הספורט שלו מעלות אבק בארון, למי שמרגיש שקשה לו אפילו לרוץ כמה מטרים לתחנת הרכבת, למי שחלם להיות כמו אותם אנשים בטיילת שרצים בקלילות להנאתם ולא יודע איך מתחילים…
הקבוצה עובדת על פי תכנית הדרגתית מאוד, בתוך 20 שבועות מגיעים מאפס לחמישה קילומטרים של ריצה רצופה נוחה.
מהליכה ועד ריצה, שלב שלב, דקה אחר דקה, תוך שימת דגש על טכניקה, חיזוק של השלד והשרירים כדי להתאים את הגוף לעומס החדש שנוצר, לימוד שליטה מנטלית והתגברות על אתגרים בדרך למטרה.
לאורך השבועות, מתגבשת קבוצה של אנשים שבאים כולם במטרה אחת משותפת. החברות שנוצרת מוסיפה שני אלמנטים חשובים מאוד שמסייעים להצלחה של המתאמנים – תמיכה הדדית והנאה מהדרך.
אני מאמינה שאפשר להתמיד, להשקיע ולהתאמץ וכתוצאה מכך להצליח רק כשהדרך נעשית בהנאה ובסיפוק.

קבוצת מתחילים
לאחר שהמתאמנים מגיעים ליעד הראשון של ריצה רצופה של חמישה קילומטרים, הם מוכנים לשלב הבא.
אנחנו לא ממהרים לעלות במרחקים, אלא עוסקים בשיפור הטכניקה, אימוני איכות קבוצתיים, חיזוק הגוף וכתוצאה מכך מגיע שיפור בסגנון הריצה ובקצב. כשהגוף חזק, הריצה הרצופה הופכת לנוחה יותר, טבעית יותר, ובעיקר מהנה יותר.

קבוצת מתקדמים
קבוצת מתקדמים מתאימה למתאמנים שכבר התחזקו והגיעו למצב שהריצה היא חלק מהיומיום ומסוגלים לרוץ בקלות מרחק של חמישה קילומטרים ומעוניינים לעלות במרחקים ולהגיע לריצות ארוכות יותר.
העלייה במרחקים מבוצעת על פי תכנית שמותאמת אישית, בהדרגתיות ובבקרה מקצועית.

קבוצת מתקדמים פלוס
קבוצת מתקדמים מתאימה למתאמנים מנוסים יותר, שהגיעו למצב שהם מסוגלים לרוץ בקלות מרחק של עשרה קילומטרים ומעוניינים לשפר תוצאותיהם, להתמקצע, או לעלות במרחקים ולטפס לריצות של חצי מרתון/מרתון.
בקבוצה מתבצעים אימוני איכות מסוגים שונים, במטרה לחזק את הגוף מנטלית ופיסית. אימוני איכות מדויקים מרחיבים את הטווח האנאירובי , משפרים סיבולת לב ריאה, צריכת חמצן, כח השרירים, ומכינים בבטחה את הגוף לעמוד באתגרים הלא פשוטים שהמתאמנים מציבים לעצמם.

בכל הקבוצות , בכל רמה, הדגש המרכזי הוא על ההנאה.
אם נהנים – מתמידים, ואם מתמידים…מצליחים.

בהצלחה לכל המתאמנים!